Chytrý pomocník do každé kapsy

Mnoho lidí má své srdce doširoka otevřeno krom svých nejbližších i dvoustopému miláčkovi. Není dne, kdy by na něm nebylo zapotřebí něco vylepšit a tak pyšní majitelé svých motorových vozidel velmi často tráví volný čas pod kapotou. Autoservis je pro ně doslova sprostým slovem a raději si vše zvládnou opravit sami. Nejedna žena pláče při pomyšlení, že její partner má snad svůj automobil raději než jí. Zkrátka s takovými muži to není příliš jednoduché, ale proč je v jejich zálibě naopak nepodpořit? Chytře zvolený dárek dokáží muži zapálení do motorových vozidel náležitě ocenit? Co třeba vystřelovací klíče?

klíč od auta

Už je tomu skoro tři dekády, kdy se staly automobilové klíče chytrou elektronickou součástkou. Dříve se automobil dal otevřít pouze manuálně, ovšem tento způsob velmi často znamenal i větší šanci lupičů na odcizení. Doby se však naštěstí mění a moderní technologie jdou neustále kupředu. Automobilové klíče jsou dnes již velmi citlivé a i tak bychom s nimi měli zacházet. Jedině tak nám mohou sloužit dlouho a bez zbytečných poruch.

Jen málokdo si uvědomuje, že klíče, i když jsou povětšinou opatřeny elektronikou, mají stále typický tvar. Tolik charakteristický kovový hrot může při nošení způsobit celou řadu problémů od poškrábaného telefonního displeje až po nepříjemné bodnutí po dosednutí. Zkrátka klíče nám neustále někde překáží a v kombinaci s elektronikou dokáží nejednomu řidiči pěkně zavařit.

svazek klíčů

Vystřelovací klíče ovšem dokáží tento problém s přehledem vyřešit. Kovová část je totiž zasunuta uvnitř plastového pouzdra a objeví se až v případě, kdy dotyčný zmáčkne tlačítko umístěné na plastovém pouzdře. Toto provedení je ideální pro každého, kdo nosí klíče v kapse kalhot nebo v kabelce, kde může klíč snadno přijít do kontaktu s mobilním telefonem. Časem se však může stá, že se tlačítko výsuvného klíče opotřebuje a je zapotřebí jeho výměna.