Ekologie a menstruace

Postupovat v dnešní době ekologicky, je velmi zodpovědné chování, které by se postupně mělo stát samozřejmostí. Problémem, který stojí za ekologickými záležitostmi, je náš blahobyt, díky kterému jsme zpohodlněli a celkově jsme si zvykli na určitý životní styl. Přitom některé aktivity, které děláme, jsou doopravdy jen to, že jsme zvyklí je tak dělat. Například použití vratných lahví a dalších obalů. U piva nikomu nepřijde zvláštní, že jsou lahve zálohované, ale jakékoli jiné limonády a perlivé vody jsou v plastu. Stejné by to mohlo být také u jogurtů ve skle a u dalšího zboží.

menstruační potřeby

Mnohé produkty jsou pouze jednorázové, přičemž by vůbec nemusely být. Důležitým místem, kde se tvoří velké množství odpadu je nemocnice. Zde jsou věci brány z dobrých důvodů jako jednorázové. Aby nedocházelo k zavlečení infekce mezi pacienty či dokonce z personálu nebo aby nedošlo ke kontaminaci. Zajímavé ale je, že i v nemocnicích by se daly mnohé předměty sterilizovat, ale na to byla potřeba spousta dalších strojů, a hlavně lidí a času. Zodpovědností každého z nás je ale starat se o záležitosti, na které stačíme. Každá sám za sebe se můžeme pokusit omezit spotřebu plastu.

planeta Země

Můžeme například chodit na nákupy s vlastní nákupní taškou, ekologickými sáčky na ovoce a zeleninu. Do kelímků od jogurtů na jaře zasadit rajčata. Mnoho žen se po delší úvaze rozhoduje také vyměnit jednorázové menstruační pomůcky za ty opakovaně použitelné. Vhodnou alternativou jsou například menstruační kalhotky brazilky https://myfemini.cz/e-shop/menstruacni-kalhotky-2/string-stredni-menstruace/, ve kterých se jistě budete cítit celý den pohodlně a zároveň v bezpečí. Pro mnoho žen ale není jednoduché si zvyknout na tyto alternativy, z různých důvodů. Proto je důležité si nejdříve vyzkoušet během dní, kdy víte, že nikam nepůjdete. Tuto změnu jistě ocení i Vaše peněženka, i pro ni jsou každoměsíční nákupy zatěžující.