Ploty

Dřevěný

Nejvíce rozšířeným materiálem k výrobě oplocení rodinných domů je dřevo. Materiál, ze kterého zhotovený plot se hodí nejen k dřevostavbám, ale i jednoduchým cihlovým přízemním stavbám. Vybrat si můžete plot bez povrchové úpravy, nebo s nátěrem požadovaného odstínu. Dřevěný plot je možné upravit vysokotlakou impregnací. Ta prodlužuje jeho životnost a majitelům usnadňuje údržbu. Mezi nejoblíbenější ploty patří ručně opracované. Tento způsob úpravy dřeva kopíruje původní tvar kmene a dodává plotu originální podobu. Finančně méně náročné jsou plotovky strojně loupané, nebo strojně frézované. Vyžadují následnou kvalitní povrchovou úpravu. Která jejich životnost udrží rovněž v přijatelných mezích. Při výběru dřeva nezapomeňte na zahradní altán. Ideálním řešením je jeho výstavba ze stejného druhu a barevného odstínu. Vytvoříte tak estetickou zahradní harmonii.

Dům a dřevěný plot

Kovový

Pokud se rozhodnete pro kovový plot, na trhu je opravdu široká nabídka. Vybere si opravdu každý. Opět platí, že ten dobře zvolený zdůrazní nejen styl vašeho domu, ale podtrhne i jeho eleganci. Charakteristické prvky bývají nejzřetelnější hned u vstupu – na plotové bráně a brance. Tyto ploty nevyžadují údržbu. Bývají opatřeny kvalitní a vysoce odolnou povrchovou úpravou. Z barevné škály si navíc můžete vybrat barevný odstín, který bude ladit z fasádou vašeho domu. Ploty jsou pozinkované, což zaručuje ochranu před korozí.

Dům a kovový plot

Živý

Vhodným řešením oplocení pro milovníky přírody je výsadba živého plotu. Ten zaručuje ochranu vašeho domu od prachu z vnějšího prostředí, zajistí hlukovou izolaci a v letních měsících tolik potřebné zastínění. Pokud nechcete dlouho čekat, mimořádně rychlého růstu lze dosáhnout vysázením Jilmu sibiřského – zázračného živého plotu. Ten už v prvním roce vyroste do výšky metr a půl. Konečná velikost je až pětimetrová. Je nenáročný na ošetřování a roste jak ve stínu, tak na přímém slunci. Jediné, co mu neprospívá, je kyselá půda. Při dvojřadé výsadbě bude plot hustší a hezčí. Na běžný metr je potřeba zasadit okolo deseti sazenic. Aby vám rostl pro radost.