V Evropě je mnoho míst, kam se v létě můžete vydat, aneb ne všichni jsou milovníky pláží

1. Maďarsko
Pokud jste milovníky hor, cyklostezek a termálních pramenů, vydejte se do Maďarska. Můžete se vydávat na treky a houbařit, ale také můžete nechat své tělo relaxovat v termálních lázních. Vylezte na nejvyšší vrcholy, například Kékes, Mátra nebo Bukk, které mají okolo tisícovky metrů. Nevýhodou je, že zde většinou nemluví anglicky.

2. Rakousko
Do Tyrol se nejezdí jenom lyžovat. Pokud zamíříte do nejzápadnější části Rakouska, zde tato země sousedí s Itálií, naleznete zde opravdu překrásné scenérie, které lákají k pěším túrám i cyklovýletům. Ovšem pokud se vydáte na tyto třítisícovky, nezapomeňte si zimní bundy – nahoře mrzne a sněží po celý rok.

3. Bělorusko
Pokud máte strach z východních zemí kvůli ruskému vlivu, musíme vás uklidnit. Bělorusko e zcela bezpečná a mírumilovná země, která má mnoho co nabídnout. Tato země byla dlouhou dobu poněkud uzavřená turismu, ale v posledních letech se i zde začíná turistům vycházet vstříc. Pokud například vaše návštěva této země nepřesáhne hranici pěti dnů, už nepotřebujete vízum.

Minsk – vydejte se do hlavního města a poznejte zdejší kulturu a památky. Nezapomeňte navštívit zdejší zámky a hrady, nebudete zklamáni. Pokud se vydáte do Bělověžského pralesa, vezměte si s sebou průvodce. Bohužel abyste se zde domluvili, musíte umět bělorusky nebo rusky. Anglicky se zde nemluví.

4. Slovensko
Naši sousedé nikdy nezklamou. Můžete vyrazit do Tater, do některého z akvaparků, nebo třeba do kontaktní zoologické zahrady. Navštivte památky nebo třeba Bukovské vrchy. Pokud máte rádi stanování, výšlapy a podobné dobrodružství ve volné přírodě, je tohle místo jako stvořené právě pro vás. Můžete tady potkat medvědy, vlky a lišky či jezevce.

5. Španělsko
A nemyslíme teď zdejší pláže a dovolenková města, máme na mysli pohoří Picos de Europa v severní části země. Svezte se lanovkou a pořiďte originální fotografie.

Nezařazené