Bojujte s čajem proti menstruačním bolestem


Mírně bolestivé křeče jsou běžnou součástí menstruace. Nicméně, tyto křeče se mohou stát součástí života a mohou být silné do takové míry, že budou výrazně ovlivňovat vás život. Místo braní nejrůznějších pilulek, spousta žen raději věří v sílu nejrůznějších čajů. Jelikož čaje mohou mít nejrůznější léčivé účinky, včetně toho, že mohou pomoci ženám zvládnout jejich menstruační bolesti.

Čaj z maliníku

Listy maliníku mají vynikající účinky, a také skvělou chuť. Jeho chuť je podobná černému čaji, jen je jemnější. Nečekejte ale, že tento čaj bude chutnat po malinách. Listy maliníku pomáhají uvolňovat stahy dělohy, takže tím mírní i křeče.

čaj

Čaj oolong

Čaj oolong má bohatou historii. Jedná se o čaj, který je zkříženinou zeleného a černého čaje, takže poskytuje zdravotní účinky z obou těchto čajů. Čaj oolong může kromě dalších účinků pomoci i se zvládnutím menstruačních bolestí, které mírní.

Tymiánový čaj

Tymián je populární především v gastronomii, ale kromě výrazné a zajímavé chuti má také pozitivní dopady na naše tělo. Jisté studie ukazují, že tymián a čaj z něj mohou pomoci s menstruačními křečemi, ale je zapotřebí ještě dalších výzkumů.

Zelený čaj

Zelený čaj má květinové tóny a jemnou chuť. V přírodním lékařství se používá již po staletí, především v asijských zemích. Pomáhá nám s trávením, hubnutím anebo nám dodává energii. Díky antioxidantům a protizánětlivým vlastnostem může pomoci uvolnit vaše svaly, a tím i zmírnit menstruační křeče.

čaj

Skořicový čaj

Skořicový čaj se vyrábí ze skořicového prášku, který má velmi silnou chuť a aroma. Skočice se jinak využívá v kulinářství, především jako koření pro dezerty. Skořice pomáhá bojovat se záněty a také snižuje nadýmání, což může pomoci uvolnit vaše břicho, a tím zmírnit i menstruační křeče. Je prokázáno, že také pomáhá ženám, které trpí syndromem polycystických ovárií.