Digitální detox

V posledních létech se digitální technologie neustále zlepšují, vystrnaďují starší verze, mnohokrát také například knihy, klasické fotoaparáty nebo dokonce hudební nástroje. Pro milovníky technologií je to jen a jen dobře, každý krok kupředu bedlivě sledují a nemohou se dočkat, až si za přehnané peníze jako první koupí nejnovější verzi jejich oblíbené značky telefonu. Ano, je pravdou, že nám tyto vychytávky dost usnadňují život a zejména na pracovní půdě oceníme jejich rychlost, kvalitu a dovednosti. Mnohokrát ale i náš volný čas věnujeme sledováním televize, obrazovky počítače nebo v rukách dřímáme telefon. Pomalu ale jistě se stáváme závislí. Každou chvíli kontrolujeme, jestli nám někdo neposlal zprávu, co je nového ve světě a která celebrita jela na dovolenou.Tablet u kávy
Trpí tím naše okolí, rodina, přátelé ale zejména my sami. Nejen, že si ničíme oči, ale navíc se nám také zhoršuje krátkodobá paměť. Jsme tak navyklí, že se digitální pomocníci postarají za nás, že nás to ani nenutí zapamatovat si i to nejmenší.
Čas od času je namístě, odložit telefon, vypnout notebook a začít zase trochu žít. Mnohé mobilní telefony nabízejí funkci, která vás průběžně informuje o času stráveném on-line. Není to vůbec k zahození, ba naopak! Až teprve po uvědomění si, kolik času denně trávíme přilepení na obrazovky se může začít něco měnit.
V první řadě musíme rázně zakročit. Vzít telefon, notebook, popřípadě tablet a odložit je do zásuvky od stolu nebo do skříně. Naplánovat si celý den bez něj bude krok číslo dvě. Nejlépe se vám tento detox bude plnit o víkendu, kdy nemusíte odpovídat na pracovní e-maily a zprávy, nebo hovořit s šéfem.Nohy nahoře
Využijte svůj čas rozumně. Vyrazte do přírody, na oběd s přáteli, na výstavu, nebo se vrhněte do jarního úklidu. Čím zábavnější aktivity si vyberete, tím méně času věnujete přemítání o telefonu a on-line světě.
Při pravidelném digitálním půstu přijdete na to, že mnohem lépe nakládáte s časem, lépe vidíte a nejste tolik podráždění a ve stresu. Začít můžete zlehka, pár hodin denně. Postupně si začnete uvědomovat, že mobil v ruce ani nepotřebujete a budete se cítit svobodnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup