Do Jeseníků se vypravujte za slunečného počasí

Jeseníky jsou horský masiv, který mimo jiné láká v zimním období lyžaře běžeckého i sjezdového lyžování. Mnozí z nás se vypravují do hor zejména v zimě, protože je považují za vhodný zdroj pro sportování na sněhu, ale jakmile sníh roztaje a o slovo se začne hlásit jaro, hory je přestanou zajímat. Tímto přístupem se však ochuzují o celou řadu krásných zážitků, a nutno podotknout, že na horách je někdy v létě tak báječný pobyt, že ubytování v Jeseníkách v apartmánech Apartmány Max předčí mnohé rekreační oblasti a dovolenkové destinace.

Praděd v zimě

Rádi bychom vám naznačili, že Jeseníky stojí za to navštěvovat zejména za slunečného počasí. Vede nás k tomu několik pádných důvodů:

Bílá Opava – řeka, která pramení na svazích nejvyšší hory Jeseníků, láká velký počet milovníků přírody zejména na horním toku, takříkajíc od pramene, až do lázeňské obce Karlova Studánka. Bílá Opava protéká velmi působivým hluboce zaříznutým kaňonem, kde je omezen přístup denního světla, a při zatažené obloze tamní krajina může působit tak trochu depresivně. Proto vám doporučujeme vydat se do těchto míst se sluncem nad hlavou.

krása Jeseníků

Praděd – Na nejvyšší hoře Hrubého Jeseníku, a zároveň celé Moravy, je vybudována rozhledna s celoročně otevřenou restaurací. Úchvatný pohled na horský masiv si tu vychutnáte pouze se sluncem nad hlavou. Vyplatí se mít s sebou kvalitní fotoaparát a zvěčnit s jeho pomocí památku na váš výlet. K vrcholu Pradědu je možné vystoupat buď pěšky, od parkoviště u hotelu Figura, anebo na kole.

Dlouhé stráně – lákavým turistickým cílem je i přečerpávací vodní elektrárna. Ta je vybudována rovněž v místě s dalekým rozhledem, a je to svým způsobem i výjimečná rozhledna, která se snaží konkurovat právě Pradědu, ostatně Praděd odtud zahlédnete velice zřetelně. Máte-li k dispozici dron, můžete odtud pořídit fantastické záběry, ze kterých se bude tajit dech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup