Mějte své zuby pod kontrolou


Jak často se usazujete do zubařského křesla?

Nejlepší variantou je odpověď dvakrát ročně, ale i jednou za rok je dostačující, pokud nemíváte velké zubní problémy. Pokud ale tyto preventivní prohlídky zanedbáváte, odsouváte nebo prostě jen ignorujete, je to velká chyba. Snadno se tak může stát, že se v ústní dutině rozšíří zubní kaz na zánět a nadělá více škody, než kdyby se tento problém řešil už při jeho vzniku. Nejlepším řešením je prevence. Co máme na mysli? Pravidelné a správné čistění zubů, navštěvování dentální hygieny, dále pak používání mezizubních kartáčků a ústní vody. To vše je základ. Není jasně dané, že toto vše nám zaručí zuby bez problémů, ale je to to nejlepší řešení pro správné předcházení těchto starostí.

Ústa a zuby

Pokud se stane, že se i tak bolesti objeví, je nutné řešit to co nejdříve. Jak už bylo zmíněno, odkládání návštěvy lékaře dáváte kazům a zánětům šanci na jejich rozšíření. To ale asi nikdo z nás nechce, že? Tak zvedněte telefon a začněte jednat.
Víte, jaká je konečná fáze, když je zub v dezolátním stavu a nelze sjednat jeho nápravu? Ano, tušíte správně, jde o jeho vyjmutí z lůžka, takzvané vytrhnutí. Odborným názvem se tento chirurgický výkon nazývá extrakce. Tento výkon se ve většině případů provádí na specializovaných zubních chirurgických pracovištích.

Zubařské křeslo

V České republice je jich hned několik. Například extrakce zubu v Praze se provádí na klinice Clinic+. Mají sídla i v jiných městech a mají skvělé recenze. Navíc nabízejí i klasické služby zubních ošetření svým pacientům. Mám tyto kliniky, které jsou víceúčelově zaměřené, moc ráda. Sama jsem zažila hned několik problémů se zuby, díky špatné volbě zubní lékařky. Takže vím, jak důležité je vybírat ty správné lékaře. Clinic+ se o své pacienty náležitě stará. Nadstandartní péče je pro ně samozřejmostí. A jak jsou na tom Vaše zuby?