Méně známé tropické ráje v Indickém oceánu

Indický oceán je nejteplejším ze všech pěti světových oceánů. Leží totiž téměř celý mezi obratníky v tropickém pásu. Jeho vody tak omývají břehy nespočetných tropických ostrovů s úžasnou přírodou, plážemi, lidmi a zábavou. Mezi ty nejznámější patří například souostroví Maledivy, Srí Lanka či Mauricius. Ale nejen tyto perly můžeme najít v oblasti mezi východní Afrikou, Asií a Austrálií.
reunion island

Réunion

Tento ostrůvek je francouzským zámořským departmentem. Leží východně od Madagaskaru a to z něho dělá jeden z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Jeho sopečný původ i v dnešních dnech připomíná aktivní vulkán zvaný Piton de la Foumaise, který je považován za jeden z nejaktivnějších na planetě. Jeho štíty přesahují 2 600 metrů nad mořem. Hornatou krajinu „zastřešuje“ nejvyšší hora– Piton des Neiges, jejíž vrchol leží v 3 096 metrech.
Krása místní přírody je neskonalá. Přímo vyzývá k pěší turistice. Vystoupat můžete třeba i na soptící sopku. Místní pláže nejsou až na výjimky písečné, ale i tak nabízejí dostatek komfortu. Při koupání je ale třeba dbát opatrnosti, neboť se zde pohybují žraloci. Větrné podnebí přímo vyzývá k surfování či paraglidingu.

Komory

Souostroví Komory leží v Mosambickém průlivu, který odděluje Madagaskar od pevninské Afriky. Nejsou až tak vyhledávanou destinací turistů. Jedná se o čtyři malé ostrovy sopečného původu. Tři z nich tvoří Komorský svaz. Ten je vyhlášený především jako vývozce vonných esencí, kopry a kokosových ořechů. Řadí se mezi nejchudší země světa. Čtvrtý se jmenuje Mayotte a je 101. departmentem Francie. Mayotte je v současné době dějištěm seismické aktivity nevídaných rozměrů. Je proto cílem především vědců.
seychely moře
Seychely


Toto souostroví je sice známé, ale spíše jako destinace, kterou si nemůžete dovolit. Platí za jedno z nejluxusnějších míst světa. Proto sice běžní smrtelníci znají název, ale dál nic. Tvoří je přes 115 malých ostrůvků. Leží severně od Madagaskaru. Nabízejí krásné pláže. Ale mimo to je zde ale zajímavý národní park Vallée de Mai, který leží na ostrově Praslin. Tady můžete pozorovat zbytky pralesa, který odolává turismu a stavbě resortů.