Našetřete si bez zbytečného půjčování

Společnost nás občas tak trochu tlačí do ideálů, jejichž požadavkům nemůže vyhovět každý. Pokud máte rozumu až až, jste obeznámeni, že není nutné řídit se těmito „nálepkami“. Třebaže se v okolí nachází kamarád či kamarádka, jejichž finanční situace je tíživá, nýbrž na půjčování si nejen od bank odvahu mají. Neřiďte se takovými lidmi a raději si našetřete z vlastního. Zjistíte, kam vaše peníze mizí.
hromada centů

Ohlídejte si stravování

Jídlo je nejpodstatnější komoditou, na které nechceme pochopitelně šetřit. Důležité je, zda je vaše strava nejen vydatná, ale i plná živin a odpovídající své ceně, například v restauraci. Chápeme, že chození s kolegy na oběd utvoří vřelejší a přátelštější pouta na pracovišti, jenže tato „záliba“ leze do peněz. Zkuste občas vybočit a přinést si z domova krabičku. Nebo udělejte radost své mamince či babičce, ty se v nakrmení svých potomků vyloženě vyžívají. Dají vám jídlo s sebou. Nejenže ušetříte, dokonce si i při mizerném pracovním dnu vštípíte trochu radosti do líček a pochutnáte si na koprovce od babičky.

Držte chtíč na uzdě

Ženy mají rády nakupování každého druhu. Nemusí se jednat zrovna o oblečení, kosmetiku či ozdravné procedury. Již zmiňované jídlo či odpolední zábava s přáteli se dokáže penězům schovaným ve vaší peněžence lehce vymstít. Chvilku se neudržíte a peníze jsou střelhbitě pryč. Pokuste se o svém záměru se šetřením peněz svěřit. Kamarádi vás lépe pochopí, pomohou vám, a co vy víte, budete je motivovat. V týmu se to vždy lépe táhne. Uvidíte, že se zavděčíte i přátelům, které svým nadšením „nakazíte“.
rozpočet domácnosti

Začněte si dělat rozpočet

Není lepší metoda jako přehledný rozpočet. Má dáti, dal. Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Pokud ani s lehkými počty nejste kamarád, zařiďte si spořicí účet a vkládejte sem konkrétní sumu. To proto, aby vás zrovna nepopadl záchvat utrácení, když přijde výplata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup