Jak si správně mýt vlasy

Pokud chcete mít krásnou hřívu, musíte o ni samozřejmě také dostatečně pečovat. Nestačí jen vlasy jen tak ledabyle umýt, vyfénovat a jít. Chce to mnohem více péče a také zvolit vhodnou kosmetiku přesně pro váš typ vlasů. Klíčové je také to, jakým způsobem si hlavu umýt.
žena s dlouhými vlasy

A jaká je tedy správná technika mytí a následná péče?

·         Před samotným mytím vlasy důkladně pročesejte kartáčem.

·         Důležité je teplota vody – tak akorát teplá, aby se dokonale vymyly nečistoty a zároveň jste si nepoškodili vlasová vlákna.

·         Dokonalé namočení vlasů má svůj význam – vlasové vlákno se více rozevře a vy tak dokonaleji vymyjete všechny nečistoty.

·         Šamponu použijte jen malé množství, postačí přibližně velikost lískového oříšku nebo čajové lžičky

·         Zapomenout nesmíme na důkladné opláchnutí teplou vodou

·         Následně můžete použít kondicionér nebo masku určenou pro váš typ vlasů

Při vysoušení vlasů ručníkem byste je určitě neměli drhnout. Vyvarujte se také rozčesávání mokrých vlasů hřebenem. Velkým nešvarem je také jít spát s mokrou hlavou. To totiž může vést dokonce až k problémům s krční páteří.
mytí vlasů muže

Vzhled a krásu vlasů můžete také podpořit některými potravinami, které obsahují látky prospěšné pro zdravý vzhled, lesk a krásu vlasů.

Potraviny pro krásu vašich vlasů

Zařaďte do vašeho jídelníčku třeba potraviny bohaté na vitamín A, které dodají vaší kštici lesk. Vhodné jsou také potraviny obsahující vitamín B5, který je obsažen třeba v celozrnné mouce, droždí a řeckém jogurtu. Tyto potraviny podporují růst vlasů a zpomalují jejich stárnutí. Pokud vás trápí vypadávání vlasů, tak zahrňte do vašeho jídelníčku potraviny bohaté na zinek (např. ořechy nebo luštěniny).

Díky dodržování rad ohledně mytí vlasů a zařazením vhodných potravin do vašeho jídelníčku se brzy i vy budete moci těšit ze zdravě vypadající, lesklé a husté hřívy.


Nezařazené