Nevěřte každému

Denně čteme, že podvodníci obrali, okradli, napálili, nějakého důvěřivce a kroutíme hlavou, jak na tohle mohl někdo naletět. Jenže finty podvodníků jsou čím dál víc propracované, a tak nás většinou smích přejde, když naletíme my sami nebo někdo z našich blízkých.

Jsou dvě možnosti, jak na nás mohou podvodníci zaútočit. První z nich je, že z nás vytáhnout přihlašovací údaje k našemu účtu a pokud na účtu máme nějaké úspory, tak o ně přijdeme. Není to samozřejmě příjemné, ale je to ta lepší situace než varianta dvě.

zloděj

Varianta dvě je totiž zákeřnější a podvodník z nás vytáhne peníze, které nemáme, což znamená, že si bereme rychlé půjčky, většinou nám podvodník poradí, v které bance se dá rychle půjčka vyřídit, my si vezmeme půjčku, nezřídka několik půjček a peníze pošleme podvodníkovi, což je moment, kdy vidíme své peníze naposled. Podvodník vyvíjí nátlak na nás, abychom si půjčovali další a další peníze až do bodu, kdy už nám banka peníze odmítne půjčovat a v tom momentě o podvodníkovi slyšíme naposled. Ne tak ale o bance, která začne vymáhat své splátky a my jsme bez peněz, ale musíme splácet. Zde nám nepomůže ani nahlášení celého podvodu policii, neboť policie vyšetřuje, ale peníze nám zpět nevymůže. Čekat na soud, když většinou se ani nepodaří vypátrat podvodníka, který nebude ani z České republiky, ale kdoví odkud, je marné. Musíme se postavit k situaci čelem a udělat vše proto, abychom vyrovnali účty s bankou.

zloděj

Pokud jste ještě ve fázi, že na vás žádná banka nepodala exekuci, můžete zkusit sloučit všechny půjčky do jedné a vzít si hypotéku. Nečekejte ale, že vám někdo dá americkou hypotéku bez dokládání příjmů Ferovahypoteka.cz. Hypotéka se zástavou nemovitosti vás ale může vytáhnout z nejhoršího a můžete se vyhnout platební neschopnosti a exekucím. Samozřejmě je ale lepší o každé finanční transakci přemýšlet a podvodníkům nenaletět.