Proč je nezbytné čištění rozvodů vzduchotechniky

Péče o vzduchotechniku

Když vám odborníci nainstalují v bytě či ve firmě vzduchotechniku, můžete mít pocit, že jde o takřka bezúdržbové zařízení a můžete si připadat, jako v situaci, kdy jste si domů pořídili nový koberec. Ten také voní, září čistotou a projít se po něm bosou nohou je radost. Jenže ani při pravidelném vysávání neudržíte jeho stav po delší době takový, jaký byl při zakoupení, syntetické koberce se musí podrobit alespoň občas strojnímu mokrému čištění.

síť rozvodů vzduchotechniky

S klimatizací je to podobné, uvnitř rozvodů se usazuje jemný prach, který se tu mísí s mastnotou, jež do ovzduší proniká např. při vaření, a tato směs se časem může stát hořlavou, nebo dokonce výbušnou. Zároveň je ideálním prostředím pro rozmnožování plísní, virů, bakterií a dalších mikroorganismů.

rozvody vzduchotechniky

Nechcete-li dát šanci těmto patogenům a zároveň riskovat výjezd hasičů, měli byste mít zajištěný pravidelný servis čištění rozvodů vzduchotechniky. Jsou to bohužel operace nezbytné, asi jako u provozování motorových vozidel, která také vyžadují výměny kapalin, přezouvání pneu a další zásahy, co zajišťují mimo jiné i vaši bezpečnost. Spolu s čištěním vzduchotechniky objednávejte i její revizi, aby vám mohla spolehlivě dlouhou dobu sloužit.

Jak ještě zlepšit domácí klima

Slovo „klimatizace“ úzce souvisí s vytvářením potřebného klimatu uvnitř místnosti, můžeme si ovšem vypomáhat i jinak – přírodní cestou. Klimatizace se vhodně doplňuje s pokojovými rostlinami, ty také pomáhají udržet v prostředí optimální vlhkost a navíc ionizují vzduch a dodávají nám energii. Když rostliny vhodně rozmístíte, můžete jich mít v bytě třeba padesát, vytvoříte z nich kupříkladu celou ozdobnou stěnu, která krásně dekorativně vyzdobí váš nábytek, a vězte, že s mnoha rostlinami v bytě je život příjemnější. Můžete je mít i v samozavlažovacích květináčích, takže vám péče o tyto živé organismy nezabere tolik času.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup