Schodiště využijte i pro své zdraví

Připadá vám chůze po schodech nudná nebo příliš namáhavá, anebo se vám zdá, že vás zdržuje, a tak raději nastoupíte do výtahu, který šetří čas a fyzickou dřinu? Děláte chybu, protože je to tak úžasná posilovna, kterou máte na dosah ruky a zadarmo.

spirálové schodiště

Domácí posilovna

Spousta lidí utrácí peníze za zbytečnosti a namísto toho lze mnohdy situaci řešit úspornější cestou. Kupříkladu potraviny – v této oblasti existuje tolik možností, jak si usnadnit život, nakupovat zdravější a výživnější produkty, připravovat pokrmy doma a dbát o zdravější životní styl. Zbytečné utrácení financí se týká i posiloven, kde máte sice spoustu nářadí, ale toto lze obejít a cvičit i doma. Jednak máte své soukromí, takže vás nikdo nesleduje a nekomentuje vaše úsilí, a zároveň neřešíte upocená madla činek a všech ostatních pomůcek.

dřevěné schody

Posilovat můžete doma jak s vlastními nakládacími činkami, tak i s docela obyčejným schodištěm. Schody totiž dovedou perfektně zaměstnat většinu svalových partií dolních končetin, a to velmi efektivně, stačí jen vědět, jak na to.

Kupříkladu lýtkové svaly perfektně procvičíte chůzí po schodech po špičkách, přední strany stehen můžete posílit střídavou chůzí nahoru a dolů se zátěží na zádech umístěnou v batůžku. Hýždím prospěje, když budete vystupovat schody po dvou až po třech. Procvičovat můžete i vnitřní strany stehen, když na schody budete stoupat rozkročmo a na schodech se dají cvičit i kliky, tedy se zapřenýma nohama hlavou směrem dolů.

Jak vidíte, je to perfektní pomůcka a posilovna zcela zdarma, atak máte-li možnost ji mít doma a dát ji přednost před výtahem, neváhejte. Schodišť existuje celá řada typů, mohou být přímé, spirálové, lomené, s kovovými, dřevěnými či skleněnými schodnicemi, řešení schodiště v bytě nebo v domě se konzultuje s projektantem a stavební firmou a ta vám také navrhne vhodná řešení, která připadají v úvahu.