Vychytávky v bydlení s malými dětmi

Narození dítěte dokáže převrátit komplet celý život, nemluvně o bydlení. Bydlení se musí částečně přizpůsobit rozrůstající se rodině a některé věci jdou prostě stranou. Co v bydlení oceníte? Samozřejmě většina věcí, co si pořídíte, může ladit s vašim interiérem a nemusí v něm být jako pěst na oko.

přebalovací pult

Pojízdné spaní pro miminko

Potřebujete pracovat v kuchyni a jste nervozní, že na miminko nevidíte, zatímco spinká v pokoji? Sežeňte si do bytu pojízdné spací místo pro miminko. Může to být postýlka, která je na kolečkách. Tyto postýlky se dají i zapůjčit ve větších městech, nebo si ji zakoupit. Jsou především pro malá miminka, větší děti už nepřetržitý dohled nepotřebují. Další variantou je proutěný košík, do kterého pořídíte krásnou soupravu, mantinely, nebesa… Tento prvek může být krásným doplňkem do bytu a může velmi ladit s interiérem.

Hačku

Hačka je super věc a pokud ji koupíte s dostatečnou nosností, tak se v ní můžete houpat společně s miminkem. Hačka je také super doplněk do interiéru, který oceníte jak vy, tak i miminko, které se pěkně ukolíbá ke spánku. Místo hačky si klidně můžete pořídit krásnou retro kolébku, nebo multifunkční kolébku, která vypadá moderně.

Hrací prostor

Hrací prostor pro dítě je samozřejmostí, jak jej zařídit aby vám ladil se zbytkem interiéru? Zaměřte se na podklad pod hračky, například pěnové puzzle seženete i v bíločerné variantě, která se hodí téměř do každého interiéru. Pokud chcete, aby nebyl koutek natolik vidět, můžete pořídit dřevěnou ohrádku a „schovat“ hračky do ní. Má to tu výhodu, že se vám nebudou hračky válet všude po bytě.
těhotná u kolébky

Přebalovací koutek

Pokud nechcete přebalovat na zemi, posteli nebo na gauči, pak určitě uvažujte nad přebalovacím prostorem. Pořídit můžete krásnou komodu s přebalovacím pultem a tím pádem ušetříte i místo v bytě – do komody se vleze spousta věcí pro miminko a nahoře jej přebalíte.


Nezařazené