Vyrobte si náušnice

Náušnice jsou nedílnou součástí každého outfitu. Barevně by měli být sladěné k tričku nebo svetru. A jestliže nemůžete takové náušnice sehnat, můžete si je vyrobit sami. A ani nemusíte být zruční. Budete však potřebovat některé pomůcky.
květina z polymerové hmoty

Polymerové hmoty

Dnes se setkáváme se šperky z pryskyřice, dřeva, kovu a z mnoha dalších materiálů. Jedním ze zajímavých materiálů, ze kterých lze vyrobit krásné šperky, je polymerová hmota – tzv. Fimo.
Polymerová hmota je v podstatě něco jako plast. Na trhu jsou různé druhy, které vynikají určitou vlastností. Velkou novinkou je polymerová hmota, která po vytvrzení vypadá jako kůže. A má také vlastnosti kůže. Lze ji prošít, prodírkovat, je dokonce i ohebná.
Polymerové hmoty jsou prodávány v různých velikostech balení. Nejčastěji po 56 g. A to jako začátečníkovi bude stačit.

Co budete potřebovat

Pomůcky, které budete potřebovat:
–          Polymerová hmota různých barev
–          Nožík na krájení
–          Váleček na vyválení (popř. lis na těstoviny)
–          Elektrická trouba (stačí i ta, ve které standardně pečete)
–          Podložka (vystačíte si i s dlaždicí)
–          Vykrajovátka
Existuje mnoho pomůcek, jako například metalické pudry, průhledný lak, textury, šablony a mnoho dalšího. Tak pokud chcete v tvorbě pokračovat, skvělých pomůcek je opravdu dost. A můžete postupně dokupovat.
práce s polymerovou hmotou

Jak postupovat

Polymerová hmota je tvárná. Vypadá v syrovém stavu, jako modelína. V první řadě ji pořádně promačkejte. Tím, že máte teplé ruce, tak hmota postupně změkne. Opravdu hodně hmotu propracujte, aby byla měkká. Jinak hrozí po vypálení popraskání šperku Pote si vyválejte pomocí válečku plát.  V této fázi si můžete rozmyslet, jak bude plát vypadat. Můžete ho potřít jen metalickým pudrem, nebo třeba můžete vzít texturu a budete mít plát s texturou. Když už máte vzor hotový, použijte vykrajovátko. Na výběr je z mnoha druhů. Nejoblíbenější jsou však stále kruhy.  Všechny polymerové hmoty mají na sobě napsán čas a teplotu vypálení.  
Před vypékáním si zkontrolujte teplotu trouby, například pomocí měřícího přístroje. Polymerová hmota se snadno spálí. Po vypečení a vychladnutí, je možné šperk nalakovat speciálním lakem. Poté již stačí na náušnice dát kovové komponenty (včetně náušnicových háčků) a náušnice jsou hotové.
Vyrábění z polymeru je zábava a třeba se stane Vaším koníčkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup