Aby žehlení nebylo utrpením

Žehlení není právě nejoblíbenější činností v domácnosti. Proto bychom měli mít takového pomocníka, který nám tuto práci alespoň trochu usnadní. Pokud se nenabídne žádný dobrovolník z rodiny, musíme alespoň vybrat vhodnou žehličku. V této oblasti máme tři možnosti volby.
vyžehlené prádlo
a)      Klasická suchá žehlička – je sice celkem levná, ale zastaralá. Práce s ní je zdlouhavá. Zejména, pokud se nám v košíku s prádlem hromadí košile.
b)      Parní stanice– mají sice tu výhodu, že vyžehlí i více vrstev prádla, ale jsou příliš objemné a celkem drahé.
c)      Napařovací žehlička– je to v podstatě zlatá střední cesta, která rozhodně nezklame.
Při výběru napařovací žehličky je dobré uvědomit si několik základních věcí.
1.      Kde budete nejčastěji žehlit– někdy mají přístroje příliš krátkou šnůru a pak se musí tento problém řešit šnůrou prodlužovací. Většinou mají žehličky šnůru dvoumetrovou.
2.      Jak často jste nuceni s žehličkou pracovat– pokud máte to štěstí, že vám žehlení zabere několik minut týdně, pak váhu žehličky asi řešit nebudete muset. Pokud máte ale u žehlicího prkna vystojený důlek, oceníte nižší váhu tohoto nástroje.
3.      Jste roztržití anebo vás stále něco nutí odbíhat?– rozhodně bude bezpečnější pořídit si žehličku s automatickým vypínáním ve svislé a vodorovné poloze a také při převrácení.
stará žehlička

Na co si dát při výběru žehličky pozor

Rozhodně je dobré navštívit některé stránky na internetu, které se zabývají testováním různých výrobků. Tam snadno zjistíte všechny nedostatky a výhody různých testovaných značek a modelů. Problémem totiž bývá i zanášení napařovací žehličky vodním kamenem. A právě těmito potížemi se testy zabývaly. Za další nevýhodu u téměř všech žehliček, které jsou na trhu, je podle spotřebitelů považován návod k použití. Bývá psán tak malým písmem, že je téměř nečitelný. Ale to už je jen malá vada na kráse a na funkci to určitě vliv mít nebude.

Nezařazené