Virtuální realita nás léčí


Léčba fobií spočívá v podstatě v tom, že ten, kdo fobií trpí, se musí pokoušet strach překonat.Při klasické terapii, která se používala dosud, si musí pacient představovat stresující situace. Ale představujte si něco, z čeho máte panickou hrůzu?
virtuální realita
Při léčbě doktorům v dnešní moderní době pomáhá virtuální realita. Dokáže nasimulovat různé situace, ze kterých má pacient strach, stačí si jen nasadit brýle. Například pacient, který trpí strachem z výšek, za přítomnosti terapeuta pomalu postupuje od nejnižšího bodu stále k vyššímu. Brýle na očích mu zobrazí situaci, kdy stojí na střeše mrakodrapu a může si sám regulovat zátěž, kterou ještě může zvládnout a kterou už ne. Například si může regulovat výšku, v jaké se nachází. Je možné, že pacient neodhadne své možnosti a proto je tu jeho terapeut, který ho uklidní. Díky této metodě se u řady pacientů strach zmenší a pacienti z takové léčby mají dobrý pocit. Doba, kterou potřebuje pacient ke zmírnění obtíží spojených s fobií, je deset až patnáct týdnů. Výzkum této metody uzdravování trvá už dvacet let a terapie přináší velmi dobré výsledky.
speciální brýle
Dnes už virtuální realita není jen otázkou hraní her, ale proniká do oblastí zdravotnictví, mezilidské komunikace, vzdělávání, armády, architektury a designu. Nebude dlouho trvat a virtuální realita bude samozřejmostí v našich školách. Brzy dokáže ovlivnit a změnit způsoby učení, které pro nás budou daleko zajímavější, a budeme mít možnost si vše lépe pamatovat. Také pomůže budoucím doktorům při simulované operaci lépe si procvičit náročné operace bez přítomnosti pacientů. Pomáhá vojákům, kteří se vrátili z Iráku nebo s Afghánistánu, léčit posttraumatickou stresovou poruchu. Neméně zajímavá je také virtuální turistika, která nám umožní se podívat na místa, kam bychom se z pohodlí domova nikdy nedostali.
Pomocí virtuální reality se vědci pokoušejí také zmírnit strach ze smrti, a to tak, že nám umožní zažít, abychom se dívali sami na sebe seshora. Pokud tito lidé věří na posmrtný život, může je tato nasimulovaná situace uklidnit natolik, že se přestanou tak bát smrti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené