Bavte se společně s dětmi

Děti si chtějí hrát a bavit se, to je logické a přirozené, nikdo z dospělých v dětství nebyl jiný. Pokud si myslíte, že když s nimi odjedete na chatu nebo chalupu, zabaví se sami, máte pravdu, ale jen zčásti, pokud budete mít tak trochu smůlu, a nějaký čas prázdnin Vám proprší, Vaše děti se začnou brzy nudit, proto jim zkuste vymyslet nějakou zábavu, a proč se k nim nepřidat a vrátit se tak alespoň na chvíli do dětských let.
maškarní ples
Možností, jak děti zabavit je velká spousta, fantazii se meze opravdu nekladou, můžete začít s nějakou deskovou hrou, slovním fotbalem, který jistě každý zná, ale počítejte s tím, že to bude děti bavit chvíli, nebaví je pořád přemýšlet, chtějí se prostě BAVIT.

1) Zahrajte si na něco: je jedno, co si vyberete, můžete si hrát na Vánoce (tím zábavnější pro děti, když to bude v létě), na divadlo, zahrajte si pohádku, cokoli Vás napadne. Zručnější rodiče k tomu mohou dětem i sobě zhotovit kostýmy, kdo by to nezvládl, pokud máte chalupu po prarodičích a nevyhodili jste vše, třeba na půdě nějaké dobové oblečení ještě najdete, pokud ne, improvizujte, můžete si místo Vánoc zahrát třeba na Piráty z Karibiku, k tomu vhodné oblečení najdete určitě, meče zhotoví každý i méně zručný tatínek.

2) Oblíbenou hrou je také tzv. „poslepu“ – zavažte dětem oči a můžete zkoušet různé: nechte je – třeba naplnit krabičku zápalek hlavičkami na jednu stranu, na čas, nebo mohou hádat zvuky – poťukání dvěma lžičkami, rozevření zipu, zamíchání karet, škrtnutí, roztržení papíru, zavření dveří atd., nebo je nechte očichat a ochutnat sůl, pepř, kmín, skořici, majoránku, cukr atd., aby následně chuť popsali a poznali, u menších dětí pepř nedávejte.
hraní venku
3) Nemusí to být přímo hra na Piráty z Karibiku, ale dopřejte jim kousek tajemna, a nechte je najít poklad – pozor, poklad tam opravdu musí být, takže si předem rozmyslete, jakým pokladem děti odměníte, následně na pohlednici z místa, kde se Vaše chata nebo chalupa nachází, napište nebo označte, kde je poklad. Pohlednici pak rozstříhejte a dílky poschovávejte. Nechte děti, ať dílky hledají. Když sestaví celý obrázek, mohou se vypravit pro poklad.

Nezařazené