Na vysněnou dovolenou k moři se musíte nějak dopravit

Na dovolenou se těšíme už v předstihu, stačí si jen vybavit ty slastné okamžiky u moře, na pláži, na jachtě, kdy si jen užíváte sladkého nicnedělání, jen se opalujete a necháte se nadnášet slanou vodou. A pokud jste dobrodružnější povahy, jistě vám na mysl vytanou vzrušující prožitky na skalní stěně, nebo na divoké vodě, kdy se snažíte sami sobě dokázat, že jsou ještě vaše tělo a mysl v rovnováze.
modrý autobus.png
Pokud nepatříte k milovníkům adrenalinu, a nejraději si užíváte poklidu v teplých krajích na břehu oceánu, musíte se tam nejprve dopravit. Pokud vyloučíme leteckou přepravu, vlastní vůz, a kupé železničního vagónu, zbývá nám podle statistik nejčastější dopravní prostředek pro dovolenkové cestování – autobus.
vlna na moři.jpg
Lidé si jej volí především ze dvou důvodů. Tím prvním je pohodlí s cestovní kanceláří, která se o vás postará od A do Z. Většina cestovek je solidních, o své klienty se stará, stávají se sice určité přehmaty, ale naštěstí jich není mnoho. A tak se na pány řidiče Karla a Karla zpravidla můžeme spolehnout, jen bychom jim neměli krást ty hnědé podšálky s uchem. Druhým důvodem je cena zájezdu, která bývá ve srovnání s leteckou přepravou lacinější.
koktejl s brčkem.jpg

Noční cesta autobusem

Aby to nebyla zároveň noční můra, dodržujte určitá pravidla a dobře míněné rady:
·         Nezapomínejte přibalit do palubního zavazadla malý polštářek a lehkou přikrývku – deku. S polštářkem pohodlně usnete a v noci vás deka zahřeje, poněvadž je klimatizace nastavena na pocitovou teplotu bdělosti, nikoliv pro spánek.
·         Mějte pod nohama dostatek místa, kufry a tašky patří do zavazadlového prostoru a na palubu si berte jen drobnosti. Natažené nohy ve spánku jsou rozhodující, s pokrčenýma nohama se budete neustále budit.
·         Pamatujte na základní hygienické pomůcky, na občasných nočních zastávkách oceníte ručník, malé mýdlo, kartáček na zuby a krém na obličej. Nezapomínejte ani na toaletní papír a ubrousky. Pokud se vám dělá v autobuse nevolno, sledujte přes den venkovní krajinu a nikdy nečtěte. V noci se snažte usnout. Většinou také zabere kinedryl.
·         Někteří řidiči občas v noci rozsvítí světla v uličce a může se vám proto hodit tmavá páska přes oči.

Nezařazené