Napište si na svůj web správně text!


Pojďme si říci pár věcí, které by pro vás mohly být návodem na správnou tvorbu textů právě pro vás web, e-shop či blog. Nikdo není dokonalý, a tak pokud již máte texty vytvořené, projděte si některé z níže uvedených nápadů, abyste svůj web třeba oživili či zkrášlili.
černá písmenka

1.      Vytvořte si opravdu dobře rozložení a snadno čitelný text, který bude působit esteticky a bude lahodit oku už jen tím, že na první pohled způsobí přehlednost stránky.

2.      Za tímto účelem právě váš text zarovnejte do bloků a vždy využívejte nadpisy, odstavce, seznamy.

3.      Pokud tedy jdete do nadpisů, neváhejte a používejte správnou hierarchii, protože tím zajistíte velmi dobré rozdělení článků a velmi dobrou přehlednost webu.

4.      Pokud máte dojem, že je potřeba něco zvýraznit, nebojte se toho. Můžete zvolit tučné písmo či kurzívu. Nezapomeňte však na to, že PODTRŽENÍ je určeno vždy výhradně pro odkazy! Pokud tedy podtrhnete nějaký text a nebude zde odkaz, určitě tím akorát návštěvníky vašeho webu zmatete!

5.      Pokud vypisujete nějaké informace, zkuste se zamyslet nad tím, zda by nebylo vhodné udělat těchto informací seznam, ať už je rozdělíte odrážkami nebo čísly.

6.      Doplňte svoje texty o obrázky či videa. Nikdy nezapomínejte na to, že na fotografie a videa se také vztahují autorská práva. Pokud tedy používáte obrázky, myslete na to, že je třeba využít vlastní fotografie a nebo fotografie z foto-banek. Samozřejmě k obrázkům neváhejte dát popisky, ať si zákazníci, klienti, partneři či čtenáři lépe představí, co jim chcete sdělit.
papírové konfety

7.      Netvořte texty tak, že zkopírujete texty z Wordu nebo Excelu či zkopírované texty z jiných webů. Nesou si s sebou vlastní formátování a v kódu HTML vám pak nasekají paseku tím, že si vám například rozhází texty a vy nebudete vědět, proč je tomu tak. Pokud už chcete mít text někde k přípravě, udělejte si tyto čisté texty například v poznámkovém bloku, ve kterém není formátování a formát můžete vyřešit až právě po vložení do editoru.


Nezařazené