Příznivé účinky pití kávy

1. Chrání před nemocemi
Řada studií prokázala, že konzumace kávy pomáhá chránit lidské tělo před vznikem některých onemocnění, jako je například cukrovka nebo Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Pití kávy se také doporučuje lidem s nízkým krevním tlakem. Káva má povzbuzující účinky na srdce a mozek, ale také na svaly a nervy. Káva také zmírňuje bolesti hlavy při únavě.

kafe

2. Vysoký obsah antioxidantů
Díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá káva chránit lidské buňky a posiluje imunitní systém. Některé studie dokonce uvádí, že káva obsahuje více antioxidačních látek, než zelený čaj.

3. Podporuje hubnutí
Konzumace kávy podporuje hubnutí díky tomu, že snižuje chuť na sladké a oddaluje pocit hladu. Káva také zrychluje metabolismus a tělo tak lépe spaluje přebytečný tuk. Kávu je tedy vhodné pít před plánovanou fyzickou aktivitou a cvičením.

káva

4. Lepší myšlení a soustředění
Při přiměřeném množství zlepšuje káva myšlení a soustředění. Také navozuje pocit štěstí, spokojenosti a klidu. Kromě toho, že se po konzumaci kávy zrychluje metabolismus, zrychluje se také srdeční frekvence, a to pak vede k lepšímu prokrvování mozku a celého těla. Člověk se pak může lépe soustředit a rychleji mu to myslí. Pozor ale na nadměrnou konzumaci kávy, která naopak způsobuje nervozitu a nesoustředěnost.

mlýnek

5. Proti únavě
Káva samozřejmě působí pozitivně proti únavě. Řada lidí potřebuje po ránu hrnek kávy k tomu, aby mohli správně nastartovat svůj den. Pokud jste během dne opravdu hodně unavení a potřebuje dobýt energii, je lepší kávu spojit se spánkem. Dejte si hrnek oblíbené kávy a na 20 minut si zdřímněte. Během těchto dvaceti minut si vaše tělo odpočine, ale zároveň zhruba po jejich uplynutí teprve začne působit účinek kofeinu v kávě. Vaše tělo i mysl tak bude v mnohem lepším stavu, než pokud byste si dali pouze kávu nebo si pouze zdřímli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup