Také vás zajímá těžba kryptoměny? Chcete vědět, co to všechno obnáší, a o co se vlastně konkrétně jedná?
V poslední době tolik skloňovaná těžby kryptoměny vlastně není ničím jiným, než potvrzováním probíhajících finančních transakcí. Lidé, kteří obchodují v nějaké konkrétní digitální měně, totiž nezbytně potřebují někoho, kdo bude tyto transakce ověřovat. To je dáno tím, že systém kryptoměn je decentralizovaný a platby probíhají přímo mezi uživateli, bez jakékoli centrální autority. Takže stejně tak, jako se v případě běžných peněz o potvrzování jednotlivých transakcí stará vždy nějaká banka, v případě kryptoměny to dělají tak zvaní mineři.
Jak konkrétně potvrzování transakcí probíhá?
Mineři musí poskytnout nemalý výpočetní výkon svého zařízení k tomu, aby došlo k výpočtu složitého algoritmu, který je vlastně ověřením takové transakce. Po ověření transakce se tato přidá do databáze transakcí, blockchainu, a těžař za svůj výkon získá odměnu v podobě určité hodnoty digitálních mincí, v jejichž systému se pohybuje. Tato odměna může být různě vysoká, což závisí rovněž na tom, o jaké platidlo se jedná. Obecně však platí, že těžba méně známých digitálních měn je snadnější a rychlejší, naopak získat solidní obnos známých a populárních měn je o to více složité. Důkazem toho například je, že těžit nejznámější a nejlépe burzou ohodnocené bitcoiny se v jednotlivci v českých podmínkách už nevyplatí. Nadto zde existuje mnoho jiných, zatím málo známých alternativních platidlech, na kterých je možné v současnosti solidně vydělat s tím, že se tento výnos v budoucnosti zřejmě ještě více zhodnotí.
Vždy byste si však měli danou kryptoměnu, kterou se rozhodnete těžit, vybírat podle toho, jaký je poměr toho, co do ní budete muset investovat, a toho, kolik tak budete moci získat. S uvážením všech podstatných faktorů vám může skvěle pomoci kalkulačka kryptoměn, kterou naleznete na internetu.