Co musíte udělat proto, aby byla voda jako z křišťálu?

Každý majitel zahradního bazénu, který má být plně spokojený s koupáním ve své nádrži, v ní zároveň musí mít i čistou vodu, a to dokonale čistou. Měla by být průhledná a jiskřivá, zkrátka jako z křišťálu, protože jen v takové vodě se budete koupat se skutečným potěšením.
Ovšem udržet kvalitu vody na té nejvyšší úrovni není jen tak, a rozhodně se přitom neobejdete bez několika šikovných pomocníků.
hraní ve vodě
V první řadě byste se samozřejmě měli zaměřit na prevenci, tedy na to, jak zajistit, aby se do vody nedostalo žádné zbytečné znečištění, třeba v podobě smetí unášeného větrem. Když budete nádrž pravidelně po každém koupání zakrývat vhodnou krycí plachtou, snadno tak zamezíte vniknutí různého prachu, pylu, listí, větviček, hmyzu a jiného smetí zvenčí.
Je ovšem jasné, že i když se budete snažit sebevíce, tak nějaké to znečištění se do vaší vody přece jen dostane. V takovém případě přichází na řadu pomocníci, se kterými ho jednoduše dostanete pryč. Pokud jde o makroskopické nečistoty, pomůže vám praktická síťka. Jestliže se jedná o malé částice, dostanete je z vody ven pomocí kvalitní filtrace.
Výběru filtrační jednotky byste měli věnovat dostatek pozornosti, protože žádný trochu větší bazén se bez kvalitní filtrace neobejde.
hladina s balonky
Nicméně je jasné, že aby vše fungovalo přesně tak, jak má, musí se do hry zapojit také bazénová chemie. To je spolehlivý pomocník, který si ví rady především s různými mikroorganismy, jako jsou bakterie, řasy a sinice, které by se ve vaší vodě mohly navíc rychle rozmnožit. To je ten hlavní důvod, proč je vodu nezbytné pravidelně ošetřovat s pomocí bazénové chemie, s jejíž pomocí můžete riziku množení mikroorganismů efektivně předejít. Na výběr máte v zásadě tři hlavní kategorie bazénové chemie, kam patří chlorové, kyslíkové a bromové přípravky. Ovšem aby vše mohlo fungovat tak, jak má, je nezbytné, aby vaše voda měla správnou hodnotu pH, a o to se postarají přípravky na úpravu pH.